Ta kolorowanka przedstawia puchar z lodami ozdobiony truskawkami i polewą spływającą po gałkach. Rysunek jest prosty i czytelny: ma duże kontury, mało drobnych detali oraz sporo wolnego miejsca między elementami. Widać miskę na nóżce, kilka gałek lodów, całe truskawki z listkami oraz charakterystyczne pestki na owocach. Dzięki niskiej gęstości linii szablon dobrze sprawdza się przy spokojnym kolorowaniu bez pośpiechu.
To dobry wybór dla dzieci w wieku 4–8 lat oraz dla osób, które wolą łatwy wzór do druku. Taki pdf nadaje się do domu, przedszkola, świetlicy, poczekalni lub na krótką spokojną aktywność przy stole. Szerokie pola ułatwiają trzymanie się konturów, a znajomy deserowy motyw jest przyjazny także dla młodszych dzieci, które dopiero ćwiczą rękę.
W tym wzorze można sięgnąć po czerwienie i zielenie przy truskawkach, a lody zrobić różowe, kremowe albo waniliowo-czekoladowe. Pasek na jednej z gałek i polewa dają dodatkowe miejsca na kontrast, więc nawet darmowy wydruk wygląda ciekawie już przy kilku kredkach.
Jak kolorować ten wzór
- Pestki na truskawkach zostaw jaśniejsze lub żółte, aby owoce były lepiej widoczne na czerwonym tle.
- Listki pokoloruj dwoma odcieniami zieleni, żeby dodać prostego efektu głębi bez trudnych przejść.
- Polewę spływającą po gałkach zaznacz ciemniejszym kolorem przy krawędziach, a środek zostaw jaśniejszy.
- Paski na gałce lodów warto zrobić w dwóch kontrastowych barwach, szczególnie w różu i kremie albo brązie i wanilii.
- Nóżkę pucharka i brzeg miseczki można wypełnić jasnym błękitem lub szarością, by truskawki bardziej się wyróżniały.